top of page

Prodej nemovitosti je velká zodpovědnost a každá chyba Vás může stát nemalé finanční prostředky

Provedu Vás prodejem nemovitosti, abyste:

8.png

Prodali bezpečně

7.png

Ušetřili čas a nervy

9.png

Získali prodejem co nejvíce peněz

Časová osa prodeje.png

Pokud Vás zajímá, jak vypadá ideální spolupráce s realitním makléřem, která povede k úspěšnému prodeji Vaší nemovitosti, rád Vás s jejím průběhem seznámím.

Button Prodej

1. Úvodní setkání, seznámení se, zjištění Vašich potřeb

Zjištění Vašich potřeb:

Jaký je důvod prodeje?

Do kdy potřebujete nemovitost prodat?

Za jak dlouho potřebujete peníze na účtu?

Co očekáváte od realitního makléře?

Jakou máte představu o ceně?

Představení naší společnosti a mých realitních služeb, ukázka již zrealizovaných zakázek a seznámení se s podmínkami spolupráce

Jakmile mě seznámíte s Vaší nemovitostí a probereme Vaše přání, potřeby a očekávání, seznámím Vás s naší společností, provedu Vás průběhem realitní transakce a povíme si, co od prodeje očekávat.

Budu mít pro Vás ukázku již zrealizovaných zakázek a na závěr se pobavíme o podmínkách spolupráce a dopředu Vám dám k dispozici smlouvu o zprostředkování.

Na základě informací z této schůzky pro Vás vypracuji tržní odhad nemovitosti a připravím marketingový plán na míru Vaší nemovitosti a Vás.

2. Příprava nemovitosti na prodej

Kompletace všech dokumentů, potřebných k prodeji Vaší nemovitosti

List vlastnictví, evidenční list (rozpis záloh), prohlášení vlastníka, projektová dokumentace, kolaudace, revizní zprávy, PENB (průkaz energetické náročnosti budov), ověření bezdlužnosti vůči SVJ nebo družstvu, stav hospodaření SVJ, zástavní právo a podmínky výmazu a další...

Kupující chtějí znám kompletní stav nemovitosti, absence některého z těchto dokumentů může negativně ovlivnit výslednou prodejní cenu.

Pomohu zařídit, abychom všechny tyto dokumenty měli k dispozici již před samotným prodejem.

Služby, které pro své klienty před spuštěním prodeje zajistím:

Grafika služby(1).png

Drobnější opravy, vyklizení nemovitosti, vymalování

Pokud to pomůže prodeji Vaší nemovitosti, dokážu před samotným prodejem zařídit drobnější opravy, případně zařídit vyklizení nebo vymalování nemovitosti.

Homestaging

Někdy je potřeba udělat pro pěkné fotografie, videoprohlídku a dobrý dojem na prohlídce mnohem více. Nazývá se to homestaging. S mým týmem přivezeme do nemovitosti nábytek, obrazy, talíře, dekorace, třeba i živé květiny, když to prodeji pomůže.

Ivo Čech, realitní makléř, Praha
Ivo Čech

Profesionální fotografie

Profesionální fotografie (od profesionálního fotografa samozřejmě) jsou v dnešní době naprostou nezbytností. Jen tak můžeme zaujmou co nejvíce zájemců a tím pádem prodat za nejlepší cenu!

Ivo Čech, realitní makléř, Praha
Ivo Čech, realitní makléř, Praha
Ivo Čech

Videoprohlídka nemovitosti

Video je oproti fotce nositelem příběhu a emocí. Jak dobře víte, právě emoce jsou kolikrát to, co dělí prodanou nemovitost od té neprodané.

Díky videu si zájemce naprosto realisticky dokáže představit, jak daný byt či dům vypadá a jak se v něm nejspíš i žije. Lépe se propojí s danou nemovitostí a také pochopí, že tolik práce může být vynaloženo jen pro kvalitní nemovitost!

Virtuální 3D prohlídka

Díky tomuto modernímu nástroji si může každý z pohodlí svého domova prodávanou nemovitost projít a rozhodnout se, zda navštíví nemovitost i osobně.

Je to obrovská časová úspora a nezatěžuji tak Vás, prodávající, zbytečnými prohlídkami s tzv. zájemci "turisty".

Osvědčila se mi také v období nouzového stavu (COVID-19). I v této situaci měli moji klienti díky virtuálním prohlídkám možnost prohlédnout si nemovitost a nic přitom neohrozilo jejich zdraví.

3d scan matterport

Virtuální staging

Jsou situace, kdy zkrátka není možné nemovitost vybavit před prodejem nábytkem a udělat homestaging. I s tím si ovšem umím poradit. Moje nejnovější služba se jmenuje virtuální staging a jde vlastně o zákres budoucího stavu přímo do fotografie.

Mnoho lidí si totiž nedokáže nemovitost nevybavenou nebo před rekonstrukcí představit. Díky virtuálnímu stagingu jim ale přesně ukážeme, jak by mohla nemovitost už za pár týdnů vypadat.

Pro porovnání původního stavu bytu se stavem po virtuálním stagingu, posunujte dělící čáru v aplikaci níže.

Unikátní prodejní www stránka Vaší nemovitosti

S kolegy v Keller Williams jsme jedni z prvních, kteří v Česku začali pro prodej nemovitosti využívat unikátní webové stránky, na kterých najdou zájemci daleko více informací, než na běžných realitních portálech (více fotografií, virtuální prohlídku nemovitosti, odkazy ke stažení apod.)

Hlavní ovšem je, že na tyto stránky směřujeme veškerou návštěvnost z placené Facebook, Instagram, Youtube, ale i PPC reklamy z Googlu a Seznamu.

Tím docílíme, že se o Vaší nemovitosti dozví každý den cca. 8-10 x více zájemců, než z běžné inzerce na realitních portálech.

3. Prodej nemovitosti

Inzerce nemovitosti

Vaši nemovitost budu inzerovat na všech důležitých realitních portálech:

www.sreality.cz                                                  www.reality.idnes.cz                                                       www.eurobydleni.cz                                                www.realitymix.cz

Ale to není vše. Vaše nemovitost dostane prostor na dalších více než 10 realitních portálech, u kterých vím, že se to vyplatí.

Čím více lidí uvidí Vaši nemovitost, tím bude větší počet zájemců, ve kterých vzbudíme zvědavost. O to bude více prohlídek a díky tomu získáme více nabídek.

Cílem není najít jednoho kupujícího, který chce jednat o ceně, ale najít co nejvíce kupujících, kteří budou soutěžit o příležitost si nemovitost koupit.

Placená reklama na sociálních sítích

Díky pochopení kdo je ideální zákazník pro koupi Vaší nemovitosti a správně nastavenému cílení, dokážu reklamu s Vaší nemovitostí dostat mezi daleko více potenciálních kupujících.

Pomocí placené reklamy na Facebooku a Instagramu dokážu oslovit i lidi, kteří nechodí na realitní servery každý den. Takto dokážeme zprávu o prodeji Vaší nemovitosti dostat mezi tisíce lidí, kteří by o prodeji jinak ani nevěděli.

Prohlídky, servis pro kupující na prohlídce

Vždy mi jde o to, udělat na zájemce při prohlídce co nejlepší dojem, podat jim co nejvíce informací, prostě se snažím vzbudit důvěru a hlavně, aby se zájemci na prohlídce cítili "jako doma".

 

Proč je to tak extrémně důležité?

Koupě nemovitosti bývá pro mnoho lidí největší životní transakcí. Jde tedy opravdu o hodně. Profesionálním vystupováním, znalostí nemovitosti a lidským přístupem vzbuzuji v zájemcích důvěru a zvyšuji tedy šanci, že se rozhodnou podat nabídku na koupi nebo dokonce nabídnou vyšší cenu, než by podali normálně, jen aby nemovitost "urvali".

Z mé zkušenosti je pro kupující důležité, aby jejich největší peněžní transakci zařizoval profesionál.

Na prohlídkách mám vždy připravený vytištěný doprovodný materiál a nabízím čerstvou kávu nebo čaj.

Ivo Čech, realitní makléř, Praha

Vyjednávací fáze

"Víte, uvažujeme i o koupi jiné nemovitosti ve vedlejší ulici. Pokud nám dáte slevu 150 000 Kč, koupili bychom vaši nemovitost." Vyjednávání nebývá pro mnoho lidí příjemná záležitost, já se v obchodě pohybuji každý den, je to pro mě tedy součást běžného dne.

Při jednání o podmínkách prodeje a vyjednávání o ceně stojím vždy na Vaší straně. Budu na vyjednávání připravený a nepodlehnu nátlaku ze strany potenciálních kupujících.

To je přeci ten důvod, proč si mé služby platíte, je to tak?

Podpis rezervační smlouvy

Trojstranná rezervační smlouva. Abychom předešli problémům, před podpisem rezervační smlouvy, vždy ověřuji bonitu zájemců (že mají dostatek finančních prostředků na koupi Vaší nemovitosti.)

Podpisem si pak všechny strany potvrdí za jakých podmínek a požadavků se nemovitost bude převádět.

Zajistím bezpečný právní servis

Naprostou samozřejmostí je, že součástí mojí provize je i kompletní právní servis (kupní smlouva, úschova finančních prostředků, příprava návrhu na vklad vlastnického práva, plné moci apod.)

 

Nechci se vydávat podobnou cestou jako mnoho realitních makléřů v ČR a to, že s cílem co nejvíce ušetřit, si dělají smlouvy samotní makléři, bez právního vzdělání. Následkem jsou pak chyby ve smlouvách, zamítavá stanoviska katastrálního úřadu, prodlužování obchodního případu a v tom nejhorším případě i zmaření celé transakce.

 

Já jdu cestou nejvyšší kvality a bezpečnosti, proto spolupracuji pouze s ověřenými advokáty, specializujícími se pouze na realitní právo.

Na bezpečný a bezproblémový právní servis se u mě můžete prostě spolehnout.

Podpis kupní a zástavní smlouvy, smlouvy o úschově finančních prostředků

Jakmile budeme mít schválené znění kupní smlouvy a zájemce bude mít podepsanou úvěrovou smlouvu, domluvíme se společně na datu podpisu kupní a zástavní smlouvy, smlouvy o úschově finančních prostředků.

Vše se podepisuje v jeden den na jednom místě. Šetříme Vám tedy čas.

Po připsání vlastních zdrojů kupujícího do úschovy, doručíme zástavní smlouvy na katastrální úřad a následně doručí kupující podepsané smlouvy do své banky, která následně odešle zbývající část kupní ceny na úschovy.

Po připsání celé kupní ceny doručím vkladové listiny na katastrální úřad. Kolky samozřejmě hradím já.

4. Uzavření obchodu, výplata peněz prodávajícímu

Výplacení peněz prodávajícímu z úschovy

Po zapsání vlastnického práva do katastru nemovitostí je pro výplatu finančních prostředků z advokátní úschovy potřeba splnit několik podmínek. Advokátní kancelář bude potřebovat nové listy vlastnictví, prokazující úspěšnou změnu majitele nemovitosti a vyrozumění a provedení vkladu.

Vše za Vás samozřejmě co nejdříve zařídím tak, abyste měli peníze za prodej co nejdříve na svém účtu.

Předání nemovitosti, přepis médií

Předání nemovitosti je završením celého obchodu. Probíhá dle domluvy většinou do jednoho týdne od zapsání vlastnického práva nového majitele a celé předání trvá většinou 1 hodinu.

Samozřejmě za Vás připravím předávací protokol, dokumenty pro přepis elektřiny, plynu a případně vody.

Úspěšným prodejem to pro mě nekončí!

Kdy naposledy jste zapíjeli úspěšný obchod?

V čase završení obchodu se již budeme znát pár měsíců, budeme mít za sebou několik příjemných setkání. Rád si s Vámi tedy připiju na úspěšně dokončený obchod, pokud budete chtít.

Zakládám si na vzájemné důvěře a dlouhodobé spolupráci

Mým cílem není Vaši nemovitost prodat a od té chvíle Vás nevidět, mým cílem je se stát člověkem, na koho se můžete dlouhodobě s čímkoliv obrátit a být Vaším doživotním makléřem!

Jmenuji se Ivo Čech a v Praze, Středočeském kraji a Brně prodávám nemovitosti.

Díky efektivnímu realitnímu marketingu dokážu prodat nemovitosti svých klientů rychleji a mnohdy i za víc peněz, než byste to zvládli Vy sami, nebo s jiným realitním makléřem.

Klienti u mě oceňují férové jednání, profesionální přístup a spolehlivost.

Věřím, že spolupracovat se mnou se vyplatí!

Pomohu Vám prodat
Vaši nemovitost

Ivo Čech, realitní makléř

A pojďme úspěšně prodat Vaši nemovitost!

bottom of page